Březen 2016

a p a r t m e n t || n. 83

25. března 2016 v 17:29 | lexi
julia rothman's illustrations rock my world:

"APARTMÁN ČÍSLO 83 - VOLNÉ BYTY NA PRODEJ. DVĚ LOŽNICE, KUCHYŇ, OBÝVACÍ POKOJ, KOUPELNA. V PŘÍPADĚ ZÁJMU VOLEJtE NA ČÍSLO ..."

Bla bla bla. Vytáhla jsem z kapsy telefon a namačkala jsem tam to číslo, co bylo na plakátu. Chvíli to zvonilo, pak to zvedl nějaký veselý maník.

"Dobrý den, měla bych zájem o jeden byt," pronesla jsem.
"Jistě, předpokládám apartmán 83, že?" mluvil, jak kdyby byl na drogách.
"Jo," přitakám a prohlížím si velkou červenou budovu přes silnici.
"Nuže dobrá, já jsem přímo uvnitř. Kde jste vy?"
"Hned naproti," ušklíbnu se do sluníčka.
"Tak to se můžeme hned domluvit, vydržte, jdu za vámi," prohlásil, chvíli bylo ticho a pak z budovy vylezl menší muž, s obrovským úsměvem na líci, oblečen do šedého obleku s červenou košilí. Rozhlédl se a přešel silnici. Típla jsem hovor a mobil si dala zpátky do kapsy.
"Takže slečno, povězte mi, proč byste měla zájem o tento byt?" jeho otázka mě zarazila.
"Hm, protože jsem se rozešla s přítelem a nemám kde bydlet?" ušklíbnu se.
"Výborně! Máte ten byt!" zašveholil zvesela a zase si to štrádil zpátky. "Pojďte se mnou!"
Doběhla jsem ho.
"Víte," začal zase. "Byl tu ještě jeden zájemce, ale ten se mi moc nelíbil. Zato vy se zdáte sympatická!" zahihňal se. Vešli jsme dovnitř, vyšli schody a zastavili se před dveřmi s číslem 7C. "Tak, doufám, že se vám tady bude líbit," odemkl dveře a oba jsme vstoupili dovnitř. Byt byl ještě trochu větší, než jsem předpokládala a zdálo se mi to až dost dobrý na to, že to stojí tak málo. Stejně jsem věděla, že v něčem bude chyba. "Papírky vyřídíme třeba zítra, za týden, prostě až se vám bude chtít." usmíval se. "Užívejte si nového bydlení, tady máte klíče a já se s vámi prozatím loučím!" zamával mi a zavřel za sebou dveře.
Znovu jsem se rozhlédla po bytě. Bude to chtít trochu doupravit, ale jinak je to paráda.