pár slov

G O A L S - únor

3. února 2018 v 11:32 | lexi

1) přečíst zbývající knihy k maturitě
2) myslet víc pozitivně
3) dokoukat Nashville S02
4) jíst zdravěji
5) každý den, víceméně, cvičit
6) snažit se najít zábavu ve všem
7) otázečky k maturitce
8) víc se smát.
9) poslat přihlášky na VŠ
10) být pozitivní a nic jiného.

please, stop caring to much, okey?

5. prosince 2017 v 14:08 | lexi
- nemůžeš potěšit každýho
- nemůžeš kontrolovat myšlenky a názory ostatních, ale můžeš kontrolovat to, co si myslíš ty sama o sobě
- když s tebou někdo nesouhlasí, tak to automaticky neznamená, že tě nemá rád
- neomlouvej se tolik. pokud něco nemůžeš dodržet, něco nestihneš včas nebo musíš říct ne, prosté "omlouvám se" stačí.
- neboj se, že uděláš chyby. každý je děláme, ale jak s nimi naložíme, to už je na každém zvlášť.
- nevnímej sebe negativně, nestojí ti to za to. chápu, že je chceš potěšit, chceš, aby tě měli rádi, ale vážně ti tohle za to stojí? neustálá starost o to, jestli tě mají rádi? lidi, kteří nad tebou ve svém volném čase nezavadí ani vteřinkou svého času? kterým jsi úplně ukradená? nezajímáš je, pokud od tebe zrovna něco nepotřebují? hm? tak co, nestojí Ti to za to, co?

kafe saves the world

29. října 2017 v 22:00 | lexi
kafe. nejlepší přítel člověka. pes samozřejmě taky, ale kafe je už prostě ranní nutnost. hlavně v pondělí. po prázdninách. po dovolený. po prodlouženym víkendu. kafe saves the world.

blue, cute, and fashion image

potenciál je to nejdůležitější, kašli na ostatní.

28. září 2017 v 13:39 | lexi
já vím, že Tě to štve. že Tě to štve tak moc, až z toho brečíš. ale je to stejně nezajímá. protože dokud nebudeš doslova šlapat jak hodinky, tak je jim to ukradený. oni nevědí, jak moc Ti jejich slova ubližují. jak neskutečně moc. nemůžeš za to, v tomhle si prostě vyrostla a ještě sis na to pořád nezvykla, i když si to myslíš a už se snažíš tomu předcházet, ale neni to jednoduchý, co?
ale pamatuj, že za každým utrpením se skrývá nakonec něco pěkného. teď to asi nebo spíš vůbec tak nevypadá, ale bude. brzo bude, uvidíš. a budeš zase mít na tváři ten svůj krásnej úsměv a budeš šťastná. a jestli ne, tak chyba není úplně v tobě, ale v ostatních. protože ty se můžeš snažit jak chceš, ale vždycky se najde nějakej blbec, který Ti bude milerád kazit tvůj život. vždycky. vždycky. vždycky.
tak utři slzi, dři, nasaď úsměv a nevzdávej se. ať si ostatní myslí, co chtějí. oni nikdy nebudou vědět, jaký potenciál v sobě máš.

v respektu je síla.

25. září 2017 v 21:19 | lexi
No tak Ti to trvá o trochu dýl, no a? Nejseš nejbystřejší, nevíš hned odpověď, přemýšlení není tvoje parketa? No Bože, to je toho. Svět se kvůli tomu nezhroutí a tvůj svět už vůbec ne, i když si to myslíš. Důležité je nevzdát se a jít dál. Když cesta neexistuje, vytvoř ji. Nenásleduj ostatní, každý je jiný a každému vyhovuje něco jiného. Zkus změnit své přemýšlení, od základů. Já vím, že je těžké změnit narozeného pesimistu v optimistu, ale za zkoušku tu stojí ne? Přece nechceš vzpomínat na mládí s tím, žes mohla plno věcí udělat jinak, že ses mohla víc smát, že ses nemusela tolik stresovat,... Na jednu stranu to je pravda, ale komu bude záležet na tom, co se stalo ve školních letech? Nikomu, tak si přestaň kazit přítomnost budoucností a usmívej se. Užívej, ikdyž to stojí za houby. Ty na to máš a ty to taky dáš. Protože já Ti věřím- Věřím, že se jednou naše duše setkají a pokecají si tak moc, že x hodin nezavřeme pusy. A to je dobře ne? Říct si, že jsi to konečně dokázala, že sis splnila sen, že seš na sebe sakra pyšná a hrdá? Chceš. Já to chci taky. A ty si to taky jednou řekneš. Už brzo.
V respektu je síla. Nevzávej se.

back to school

4. září 2017 v 9:52 | lexi
a je to tady. zase. ale tentokrát už snad naposledy. ale i tak je maturitní ročník pěkně děsivej. on celkově školní rok je. prezentace, veškeré mluvení před třídou a nejen před ní, odpovídání na otázky, projevení svýho názoru, nebo jen samotná zvednutí ruky či mluvení s učitely... alespoň pro sociofobika to je nepředstavitelná hrůza a nejradši by se tomu všemu vyhnul, pokud by mohl. jenže ono to nejde a tak musíme trpět. potíme se, srdce nám buší tak, že si myslíme, že nám brzo vystřelí z těla kilometr daleko, máme sucho v puse, je nám zle, nevíme co máme říct, všechno si ne dvakrát ale radši desetkrát kontrolujeme, všechno moc analyzujeme, moc přemýšlíme i nad neskutečnými hloupostmi, které jsou pro nás ale důležité.
máme pocit, že každého otravujeme, že nás všichni pomlouvají, když si mezi sebou šeptají, i když to tak ve skutečnosti vůbec nbýt nemusí, bojíme se říct cokoliv nahlas, protože by se na nás všichni začali dívat, soudit nás...

ne, není to jednoduché.

a proto s námi stydlíny, introverty a sociofobiky mějte trpělivost!

pár slov

18. srpna 2017 v 9:59 | lexi
1) přestaň brát všechno tak vážně
2) vic si užívej, všeho
3) zkus nestěžovat si, alespoň nějakej ten den
4) USMÍVEJ SE.
5) autoškolu přežiješ. nevnímej ji jako zlo, každej jednou začínal a žádnej učenej z nebe nespadl. každý je jiný a kdybychom byli všichni stejný, bylo by to na prd. o tom to je. ber to jako nutnou součást, směj se nad tím, vždyť každej jednou začínal. tak klid, ano?
6) "I live for glitter, not you!"
7) přestaň už přemýšlet nad tím, co si o tobě ostatní myslí. fakt s tím přestaň, stejně ti to k ničemu nepomůže, jim je to jedno a ty se akorát trápíš. no tak.
8) ať už den byl jakýkoli, večer na tebe bude vždy čekat západ slunce a hvězdy
9) don't worry, be happy. ne vždy to funguje, ale něco na tom přece je, ne?
10) kup si deník a piš si deník. třeba to k něčemu bude, ne? k budoucím úspěchům? k porovnání sebe sama za nějakou dobu, hmmm?
11) co třeba ta jóga, meditace? koketuješ s tím už nějakou dlouuuhou dobu.
12) začne ti heartland, hawaii five 0 (i když bez Kono a China, ale co už no. vždycky to můžeš zkouknout znova)
13) zkus víc vařit.
14) jíst spořádaně. 5 menších porcích. zkus to dodržovat, pls.
15) čtiii. dočti aspoň 2 rozečtené knížky.
16) do školy termohrnek, nezapomeň!
17) ŽÁDNÝ NEGATIVNÍ MYŠLENKY, pokud se to teda netýče příběhů.
18) dej lidem konečně šanci poznat jaká seš. nestresuj se, nemá to cenu. vždyť se podívej, kolik magorů kolem dokola je a myslíš, že se starají o to, co si o nich někdo myslí? NE! a V TOM je ta svoboda. v tom to je. ♥


you deserve what you want, dont forget that

13. června 2017 v 10:14 | lexi
pořád zapomínám, že tohle všechno dělám vlastně pro sebe, jen a jen pro sebe. často si to neuvědomuju, ale je to tak. protože až doposud jsem se spoléhala víceméně na ostatní, co si o tom a co si o mě budou myslet ostatní, jak ostatní potěšit, jak je nezklamat, jak se jim zalíbit, jak být oblíbená... jenže čím víc se snažím, tím víc mi to nejde. možná bych s tím prostě měla skončit. ano, říkala jsem si to už mnohokrát, ale pokaždý jsem těm lidem dala druhou, třetí, čtvrtou, sedmou, desátou šanci, a ano, pokaždý se mi to nevyplatilo. anebo jen na chvíli. člověk by se měl prostě spoléhat jen na sebe, i když si nevěří. a já bych s tím už měla sakra začít. protože když máte víru v sebe, dokážete cokoliv.
smutný ale je, že mnoho lidí dnes srší takovým sebevědomím, že se mi z toho chce až brečet, jak MOC si věří. na jednu stranu to je dobrý, ale na druhou stranou - neznají meze a to JE problém, protože si pak myslí, že můžou mít cokoliv. a že jim cokoli kdykoli projde. je to smutný, ale je to tak.
žijte pro sebe, užívejte si všeho, co jde a buďte šťastný.

quote, 10 things i hate about you, and heath ledger image

27/02 | 21 bodů prokrastinace

27. února 2017 v 22:37 | lexi

1) testy, zkoušení, testy, zkoušení, testy, testy... je to naprd, ale to se nějak dá. když nejde o život, nejde o nic, znáš to.
2) vzděláváš se pro sebe, pro nikoho jinýho - takže jen ty sama víš, co chceš a co je důležité. sice je dobré mít všeobecný rozhled, ale jak to máš všechno stíhat, když je toho v té škole tolik, hm?
3) začni argumentovat, inspirace dost.
4) čti.
5) začni pomalu, polehoučku s testama na autoškolu, znáš se.
6) vstávej dřív - je to útrapa, ale jde to, když se chce...
7) prokrastinace je tvoje silná stránka, ale moc věcí to nevyřeší... i když to zkoušení z němčiny vyšlo.
8) piš, piš, piš.
9) zkoukni dallas. a johna rosse. heh.
10) nashville taky čeká, tak šup šup.
11) udělej zase muffinky, nebo nějakou mňamku. mňammy.
12) smoothie for life!
13) mrkvička základ dne, pamatuj.
14) zkus zeleninový véči - okurčička, mrkvička, papričky... nebo jahůdky, banánky... bože, ať už je léto a ovoce ze zahrady!!!
15) bylo by hezký mít z němčiny 2, fakt jo. ale kámo, tohle bude hard to do.
16) mamma mia, začni se připravovat na říííím, kámo!
17) začneme tumblr s hokejem, hmm??
18) choď spát pozdě, čum na seriály, vždyť to je jedno. ve škole to bylo, je a bude vždycky těžký na přežití.
19) ať ten zejtřejší test napíšeš jakkoli, no co. svět se nezhroutí, hlavně když projdeš.
20) slovíčička, a to hodně. rezervy neberem.
21) neustupuj. nemusíš vždycky každýmu vyhovět. navíc, když oni se o to ani nesnaží.
22) svět je ošklivý místo, ale jeden úsměv navíc mu neuškodí, naopak. :-)

2017, sice pozdě, ale přece.

15. února 2017 v 18:18 | lexi

1) Hledáme brigádu na léto, zatím sice neúspěšně, ale času ještě dost.
2) Šetříme na foťák, na který se už neskutečně těším, protože díky němu budu moc vyjídřit své další já, které už teď miluju.
3) Víc se usmívat. Bude to sice pro optimistickou pesimistku hodně těžké a pozitivismus si budu muset ordinovat neustále, ale já si věřím.
4) Opravdu si věřím. Lidská vůle je silnější něž cokoliv jiného a když to zvádnou i ostatní, tak proč ne já :-)
5) Projdeš si teď hodně, hodně, hodně těžkým obdobím, ale ty to zmákneš, protože seš statečná a víš, co chceš v budoucnu.
6) Škola, opruz. Zkus na to hledět trochu jinak - že se nevzděláváš kvůli učitelům, ale pro svůj všeobecný rozhled. Možná, že tě obtížnost němčiny vážně nebaví, ale mít z ní alespoň standartní přehled se vyplatí, ne?
7) Projdi matikou a bude to v pooooho.
8) Chemie s fyzikou jsou kraviny, ale to nějak dáš.
9) Zkus si ájinu zlepšit s touhle novou učitelkou. Rozhodně nezaostáváš, ale je co vylepšovat.
10) Seriálky, seriálky a seriálky. Dokoukáme aspoň nějaký (Revenge, One Tree Hill, Nashville).
 
 

Reklama